Kurumsal Ürünler Blog İ.K. İletişim English

Kurumsal

Tarihçe

Süt ve süt ürünleri imalatını gerçekleştiren BALKAN SÜT ÜRÜNLERİ kaliteli hammadde temini, hijyenik tesisleri ve insan sağlığını temel alan vizyonu ile sektöründe lider firmalardan biridir. Alanında uzman markalardan biridir. 1991 yılında piyasaya giriş yapan Balkan Süt, kuruluşunun ilk yıllarında sadece yoğurt üretimi yapıyordu.

2005 yılından bu yana 20.000 m²’lik arazi içerisinde 15.000 m² kapalı alanda yoğurt, ayran, süzme yoğurt, meyveli yoğurt, kaşar peyniri, beyaz peynir (kültürlü ve klasik), tulum peyniri, taze peynir, örgü peyniri, krem peynir, lor peyniri, tereyağı, UHT süt ve kaymak üretimi yapmaktadır.

Kalite

Kalite Yönetim Sistemi Belgesi
Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi
Helal ve Tayyib Sertifika
İşletme Onay Belgesi

Ürünlerimiz tüm yasal prosedürlere uygun, hijyenik, değişik gramajlı ambalajlarda ambalajlandıktan sonra satışa sunulmaktadır.

Balkan Süt, müşteri isteklerini algılayıp müşteriye hammaddeden raflara kadar insan sağlığını hiçbir zaman tehlikeye atmadan, güvenli ürünler sunmayı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedef olarak benimsemiştir.

Gıda güvenliğini sağlamak için Kalite Yönetim Sistemi TS EN ISO 9001 ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi TS EN ISO 22000 Standartlarının temel prensiplerine dayalı bir entegre sistem kurulmuştur.

Yönetim Sistemleri Politikası

* Yönetim sistemleri, yasal kurallar ve ahlaki kurallar çerçevesinde, kaliteli ve sağlıklı süt ve süt ürünleri üreterek, müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartmak

* Gıda Güvenliği’ni her zaman en üst seviyede tutmak amacı ile süt ürünleri sektöründeki teknolojik gelişmeleri takip etmek ve standartlara uygun olarak sürekli iyileştirmek.

* Uygun tedarikçilerimizin ortak işbirliği ile her türlü tüketiciye uygun olarak ürettiğimiz tüm ürünlerimizi ulusal ve uluslararası standart ve mevzuatlara uygun olarak üretmek.

* Kaliteli ürün ve hizmet ancak kaliteli girdilerin sağlandığı anlayışı ile tedarikçilerimizin kalitesinin yükseltilmesine destek olmak.

* Müşteri isteklerini algılayıp müşteriye, hammaddeden raflara kadar insan sağlığını hiçbir zaman tehlikeye atmadan, güvenli ürünler sunmak, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak.

* Çalışanlarımızı ve diğer tüm paydaşlarımızı eğitim ve diğer iletişim kanallarını kullanarak bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, personel yetkinliğini sürekli artırmak.

* Optimum verimlilik ve karlılık sağlamak. İşyerimizi ve çevremizi her zaman temiz tutarak, doğayı korumak ve çevre dostu olmak.

* Atıkların azaltılması ve yeniden değerlendirilebilmesi yönünde çalışmalar yapmak.

* Tüm proseslerde önleyici tedbirler alarak ve olası tehlikeleri ortadan kaldırarak, çalışanlar ve ziyaretçiler için güvenli bir ortam sağlamak.

* Proses yaklaşımı ve risk temelli düşünmenin kullanımını teşvik etmek.

* Yönetim sistemi içerisinde oluşturulan hedefleri düzenli gözden geçirerek sürekli iyileştirmeyi sağlamak.